دندان مصنوعی

دندان مصنوعی اقساطی

دندان مصنوعی با اقساط بلند مدت بدون بهره

دندانپزشکی اقساطی نــــورا

درخواست وقت ویزیت

  دندان مصنوعی با اقساط بلند مدت بدون بهره

  دندان مصنوعی چیست؟

  دندان مصنوعی نوعی  پروتز دندان است. زمانی که یک یا چند دندان بر اثر پوسیدگی، شکستگی و یا هر عامل دیگری از بین بروند، برای پر کردن جای خالی آن ها از پروتزهای مصنوعی استفاده می شود. این ها در واقع مهم ترین و پرکاربردترین جایگزین های دندان از دست رفته هستند که در این مقاله به طور کامل توضیحاتی را پیرامون آن ها ارائه شده است.

  از دست دادن دندان‌ها می‌تواند باعث افتادگی عضلات صورت شود و باعث می‌شود فرد پیرتر از سن واقعی خود به نظر برسد. با استفاده از دندان مصنوعی، شما جوان‌تر به نظر خواهید رسید و قادر خواهید بود از غذاهای مختلف و سخن گفتن راحت، لذت ببرید، همانند زمانی که از دندان‌های واقعی و طبیعی خود استفاده می‌کردید. دندان مصنوعی می‌تواند باعث شود شما احساس بهتری داشته باشید و بهتر نیز به نظر بیایید، بنابراین شما می‌توانید از اعتماد به نفسی که از یک لبخند زیبا ناشی می‌شود، لذت ببرید.

  • اقساط بدون بهره
  • استفاده از برند های معتبر
  • استفاده از بهترین مواد اولیه

  انواع دندان مصنوعی

  دندان مصنوعی متحرک تکه‌ای: دندان مصنوعی تکه‌ای متحرک، شامل دندان‌های جایگزینی است که به یک صفحه پلاستیکی صورتی رنگ یا همرنگ با لثه متصل شده‌اند. دندان مصنوعی تکه‌ای ممکن است دارای چهارچوب و گیره‌های فلزی باشد که به دندان‌های شما متصل شود یا اینکه دارای متصل کننده‌هایی می‌باشد که ظاهر طبیعی‌تری دارند. در برخی موارد، یک دندان مصنوعی تکه‌ای متحرک به گونه‌ای ساخته می‌شود که بتواند با ابزارهایی به نام اتصالات دقیق به دندان‌های شما متصل شوند. اتصالات دقیق عموماً زیباتر از گیره‌ها هستند.

  دندان مصنوعی کامل: دندان مصنوعی کامل، دندان‌ها و لثه‌های پروتزی هستند که برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته استفاده می‌شوند. پس از آنکه تمامی دندان‌های باقی‌ مانده خارج شدند و بافت‌ها بهبود یافتند که ممکن است چند ماه زمان ببرد، دندان‌های مصنوعی در دهان شما قرار می‌گیرند.

  دندان مصنوعی فوری: دندان مصنوعی فوری، یک دندان مصنوعی کامل یا تکه‌ای است که پس از کشیدن دندان‌های طبیعی بلافاصله در دهان شما قرار داده می‌شود. دندانپزشک شما در جلسات اولیه، ابعاد و اندازه دهان شما را مشخص می‌کند و از فک شما مدلی تهیه می‌کند. با استفاده از دندان مصنوعی فوری شما در طول دوره بهبودی بدون دندان نخواهید ماند، اما ممکن است پس از بهبودی فک لازم باشد دندان‌های مصنوعی مجددا از نو ساخته شوند. راحت‌تر آن است که شکل، رنگ و ترتیب دندان‌های طبیعی شما در زمانی که هنوز در دهان شما هستند، کپی شود. دندا‌ن‌های مصنوعی فوری می‌توانند برای بیمارانی که دندان‌های بسیار ضعیفی دارند (معمولاً افرادی که مبتلا به بیماری لثه شدید هستند) راه حل مناسبی باشند و این دندان‌ها هر دو فک بالا و پایین را شامل می‌شوند.

  دندان مصنوعی با پایه ایمپلنت (overdenture): اُوِردنچر، نوعی دندان مصنوعی متحرک است که بر روی تعدادی از دندان‌های طبیعی باقیمانده یا ایمپلنت قرار می‌گیرد. دندان طبیعی باید مورد پردازش قرار گیرد تا بتواند پایداری و پشتیبانی لازم از دندان مصنوعی را به عمل بیاورد. دندان‌های مصنوعی معمولاً با استفاده از اتصالات و عوامل چسبنده در جای خود نگه داشته می‌شوند. اوردنچرها از ایمپلنت‌های دندانی استفاده می‌کنند. بنابراین پایدارتر از عوامل چسنبده می‌باشند. پایداری بیشتر به شما اجازه می‌دهد غذا را بهتر بجوید و به معده کمک می‌کند که غذا را به صورت موثرتری تجزیه کند و مواد غذایی بیشتری جذب بدن شود.

  راه های مراقبت از دندان مصنوعی

  مراقبت صحیح از دندان‌های مصنوعی هم برای حفظ کیفیت دندان‌های مصنوعی و هم برای سلامت دهان شما حائز اهمیت است. در اینجا به برخی نکات اشاره می‌کنیم:

  دندان‌های مصنوعی خود را با احتیاط حمل کنید. هنگامی که آنها را با دست حمل می‌کنید، برای اینکه از افتادن ناگهانی آنها اجتناب کنید، آنها را در یک حوله بپیچید یا در ظرف حاوی آب قرار دهید.

  دندان‌های مصنوعی خود را هر روز مسواک بزنید و بشویید اما از خمیر دندان استفاده نکنید. خمیر دندان، ساینده است و خراش‌های میکروسکوپی در دندان مصنوعی ایجاد می‌کند که باعث حضور غذا و پلاک در آن ناحیه می‌شود. مانند دندان‌های طبیعی، دندان‌های مصنوعی باید هر روز مسواک شوند تا غذاها و پلاک زدوده شوند. از مسواکی با موهای نرم که مخصوص دندان‌های مصنوعی است، استفاده کنید.

  از تمیز کننده‌های مخصوص دندان مصنوعی استفاده کنید. صابون دست یا مایع ظرفشویی ملایم نیز می‌توانند برای شست و شوی دندان مصنوعی استفاده شوند.

  هنگامی که از دندان‌های مصنوعی خود استفاده نمی کنید، به درستی از آنها مراقبت کنید. دندان‌های مصنوعی، هنگامی که در دهان نیستند، باید مرطوب نگه داشته شوند؛ بنابراین آنها خشک نمی‌شوند یا شکل خود را از دست نمی‌دهند. هنگامی که از آنها استفاده نمی‌کنید، باید آنها را در محلول تمیز کننده دندان مصنوعی یا آب قرار دهید. هر چند، اگر دندان مصنوعی، دارای متصل کننده‌های فلزی باشد، این اتصالات در اثر قرار گرفتن در محلول تمیز کننده، تیره می‌شوند. دندانپزشک شما می‌تواند بهترین روش‌های مراقبت از دندان‌های مصنوعی را به شما پیشنهاد کند. دندان‌های مصنوعی هرگز نباید در آب داغ قرار گیرند زیرا باعث می‌شود دندان‌ها پیچ و تاب بردارند.

  مزایای دندان مصنوعی

  زیبا سازی ظاهری

  کمک به گفتار بهتر

  کمک به جویدن بهتر غذا

  قیمت مقرون به صورفه

  دیگه نگران هزینه های دندانپزشکی نباشید!

  به صورت اقساطی می‌ تونی لبخندتـو زیبا کنی

  تماس: 02144587442

  تماس: 02144587439

  گالری نمونه درمان

  چرا دندانپزشکی اقساطی نــورا

  مشاوره رایگان

  ابتدا متخصصان دندانپزشک ما، سلامت دندان‌هایتان را بررسی می‌کنند.

  پرداخت اقساطی

  نگران مخارج درمان نباشید. می‌توانید هزینه را به‌صورت اقساطی پرداخت کنید.

  دندانپزشکان متبحر

  از همکاری یک تیم دندانپزشکی متخصص در دندانپزشکی نــورا بهره‌مند می‌شوید.

  ضمانت خدمات

  قبل از اینکه درمان شما شروع شود، از نــورا ضمانت‌نامه کتبی می‌گیرید.

  نظرات مراجعه کنندگان

  ساعات کاری